Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Thanks but not Jerusalem

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Thanks but not Jerusalem

Kryeministri ka publikuar një letër të Presidentit të  SHBA, ku Trump e falënderon për qëndrimet që qeveria ka mbajtur në raport me ndikimet “malinje” të Kinës, duke nxitur edhe daljen e Shqipërisë nga nisma kineze “17+1” dhe e inkurajon të zhvendosë ambasadën e saj në Jerusalem.

Ai refuzoi me mirësjellje një kërkesë publike nga Presidenti i SHBA-së Donald Trump për të zhvendosur ambasadën e Shqipërisë në Jeruzalem pasi shpalli se Shqipëria është “i vetmi vend joanëtar” që nuk ka votuar kurrë kundër pozicionit të BE-së në çështje të politikës së jashtme, por që nuk përjashtoi mundësinë që ta bëjë diçka të tillë në të ardhmen.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH