Aktualitet

Tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

Shkruar nga Liberale
Tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e sotëm në orën 08:24 në Shqipëri.

Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra ka qenë 19 km nga fshati Tërbuf në Fier, ndërsa thellësia e saj ka qenë 15 km.

Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH