Sociale

SONDAZHI I JAVËS i Liberale/ 84 për qind e të anketuarve besojnë se personat e së njëjtës gjini s'duhet të martohen ligjërisht

Shkruar nga Liberale

SONDAZHI I JAVËS i Liberale/ 84 për qind e të anketuarve

Në Sondazhin e Javës, organizuar nga “Liberale” shumica e lexuesve mendojnë se personat e së njëjtës gjini nuk duhet të martohen ligjërisht.

"A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?", ishte pyetja në sondazhin e Javës e “Liberale.al” drejtuar për lexuesit të saj.

Përgjigjen “Po”, pra ata të cilët mendojnë se personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht e dhanë vetëm 16% e lexuesve.

Dhe nga ana tjetër u përgjigjën me “Jo”, duke besuar se personat e së njëjtës gjini nuk të martohen ligjërisht, 84 % e lexuesve.

Rezultati përfundimtar i sondazhit:

SONDAZHI I JAVËS i Liberale/ 84 për qind e të anketuarve

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH