Aktualitet

Sinoptikanët: Ja si do jenë temperaturat nesër

Shkruar nga Liberale
Sinoptikanët: Ja si do jenë temperaturat nesër

Dita e enjte do të ketë mot me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës.

Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, thotë se vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë nga kuadrati i jugut 2-10m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave pranë tyre, do të fitojë intensitet deri në 20m/s.

Era jugore do të sjelli dhe rritje të temperaturave, më e ndjeshme në vlerat e mesditës.

Më konkretisht në:

vendet malore 9°C deri 26°C

vendet e ulëta 12°C deri 30°C

vendet bregdetare 15°C deri 29°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH