Aktualitet

Shtyrja e vendimit për mandatin e Ardian Dvoranit, ja si reagon Meta

Shkruar nga Liberale
Shtyrja e vendimit për mandatin e Ardian Dvoranit, ja si reagon Meta

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur pasi KLGJ shtyhu vendimin për Ardian Dvoranin. Në një prononcim për mediat, Meta theksoi se kjo çështje është përgjegjësi e KLGj-së dhe e askujt tjetër.

“E kam dhënë një përgjigje për këtë çështje. Ajo është një përgjegjësi që i mbetet vetëm KLGJ-së dhe askujt tjetër.”, tha ai.

Kujtojmë se presidenti Meta i nisi Gjykatës së Lartë, por edhe KLGJ-së një letër për t’i vendosur në dijeni se Dvorani s’mund të jetë më anëtar i Gjykatës së Lartë, por as kreu i KED pasi mandati i tij ka mbaruar që prej 2014 dhe tashmë vakancat minimale në GJL janë plotësuar. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH