Sociale

Këto janë hapat që duhet të ndiqni çdo ditë për një lekurë perfekte

Shkruar nga Liberale

Këto janë hapat që duhet të ndiqni çdo ditë

Hapat për të përsosur rutinën tuaj të mëngjesit

Hapi 1: Pastrues.  Përdorni një pastrues që i përshtatet llojit të lëkurës tuaj. Shumë linja produktesh prodhojnë formula unike për lëkurën tuaj specifike, duke përfshirë lëkurën e thatë, lëkurën e yndyrshme dhe një kombinim të të dyjave.

Hapi 2: Toner. Pas pastrimit, duhet të aplikoni shpejt një tonik. Kjo është si një pije e madhe uji për lëkurën dhe ndihmon në kapjen e lagështirës në lëkurën tuaj dhe parandalimin e avullimit.


Hapi 3: Serum. Zgjidhni një serum që plotëson nevojat e lëkurës tuaj. Nëse përdorni më shumë se një lloj serumi, alternoni ato në vend të shtresimit.


Hapi 4: Hidratues. Zgjidhni një hidratues ditor që i përshtatet llojit të lëkurës tuaj.


Hapi 5: Krem për sytë. Një krem i mirë për sytë është freskues dhe mund të ndihmojë lëkurën delikate rreth syve.


Hapi 6: Krem kundër diellit. Ky është hapi më thelbësor kur bëhet fjalë për mbrojtjen e fytyrës.


Hapi 7: Grim. Pasi të keni përfunduar hapat e mësipërm, vazhdoni me rutinën tuaj të grimit. Ky është një hap vendimtar për të mbrojtur lëkurën tuaj. Shumë estetistë rekomandojnë bërjen e grimit çdo ditë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH