Politikë

Pyetet se përse qytetarët nuk e mbështesin, Bardhi: Rëndësi ka objektivi im!

Shkruar nga Liberale

Pyetet se përse qytetarët nuk e mbështesin, Bardhi:

Deputeti i Partisë Demokratike Gazment Bardhi dhe drejtori i Informacionit në Top Channel, Robert Rakipllari janë përfshirë në një debat në emisionin Top Story në Top Channel këtë të enjte.

Rakipllari: Opinioni publik nuk ju mbështet.

Bardhi: Qytetarëve u them ejani na mbështesin

Rakipllari: Nuk ju vijnë qytetarët,Bardhi: Nuk e kemi ndjekur si rrugë,

Rakipllari: Pse s’të mbështesin ty? Ju vetë nuk keni ndonjë retorikë kundër SPAK apo mbështetëse.

Bardhi: Themelore është ku është objektivi që unë vendos, Berisha apo opozita, objektivi për t’u marrë me drejtësinë apo me Edi Ramën, objektivi kryesor është beteja me Edi Ramën, një pikë që na bashkon të gjithëve, aksioni ka pasur këtë fokus si dhe konflikti, nuk është ajo mënyra që unë dua të bëj politikë, konflikti me kolegë qoftë me maxhorancën apo brenda llojit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH