Politikë

"Po negociojmë për LEJET e qëndrimit dhe PENSIONET", Rama ndan lajmin e mirë për shqiptarët që jetojnë në Greqi

Shkruar nga Liberale
"Po negociojmë për LEJET e qëndrimit dhe PENSIONET",

Në takimin me emigrantët shqiptarë në Athinë, kryeministri Rama deklaroi se qeveria ka arritur të çelë negociatat për marrëveshjen e pensioneve me Greqinë.

Kreu i qeverisë u shpreh se nëse deri më tani shqiptarët në Greqi kanë pasur probleme me lejen e qëndrimit, qeveria po punon edhe në këtë drejtim, duke njoftuar se tashmë është hapur dialogu me qeverinë greke duke u shprehur besimplotë se kjo problematike do të ketë një zgjidhje.

“Kemi arritur të çelim negociatat për marrëveshjen e pensioneve me Greqinë”, këtë lajm kryeministri Rama e dha gjatë fjalës së tij në takimin me emigrantët shqiptarë në Athinë, duke shtuar; ‘Kemi hapur dialogun për problematikën e lejes së qëndrimit."- tha Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH