Kronikë

Vrasja e efektivit të "Shqiponjave", pengmarrje dhe plagosje me armë/  Ngjarjet e rënda kriminale që kanë tronditur vendin në vetëm 3 ditë

Shkruar nga Liberale

Vrasja e efektivit të "Shqiponjave", pengmarrje dhe plagosje me

Vendi është tronditur nga disa ngjarje të rënda kriminale ditëve të fundit, si vrasje, plagosje dhe pengmarje.

Të hënën në mesditë një efektiv policie, Nevruz Cenalia, polic i forcave "Shqiponja", 28 vjeç. mbeti i vrarë në qytetin e Fierit, ndërsa në Lezhë një 62-vjeçar vrau nënën e tij të moshuar.

Ndërkohë mëngjesin e sotëm policia parandaloi një ngjarje që mund të kishte përfunduar në tragjedi, ku 40-vjeçari Aleks Marku mbajti peng fëmijët e tij të mitur, përkatësisht 6 dhe 11 vjeç dhe qëlloi me armë zjarri drejt policisë. 

Në kryeqytet pak ditë më parë dy shtetase ukrainase u gjetën të pajeta në një shtëpi të marrë me qira.

Në Shkodër, Lezhë e Bulqizë pati gjithashtu konflikte që përfunduan në përdorimin e armëve dhe plagosje. 

Efektivit të ndjerë, iu dha sot lamtumira e fundit, ku miq, familjarë, të afërm dhe kolegë mbajtën homazhe në nder të tij në hollin e  Teatrit Bylis.Ndërkaq autori, Azgan Mercina vijon të jetë në arrati, i armatosur./ Përgatiti Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH