Aktualitet

FOTO/ Me 200 km në orë, pas aksidentit Ferrari shpërthen në flakë: Humb jetën DJ shqiptar dhe një grua

Shkruar nga Liberale

FOTO/ Me 200 km në orë, pas aksidentit Ferrari shpërthen në

Makina e copëtuar, mbeturina të shpërndara dhe flakë: drejtuesit e mjeteve dhe punonjësit e ndihmës së parë panë një skenë të tmerrshme të dielën pasdite në aksidentin e rëndë që ndodhi në rrugën midis Ivrea dhe Santhia në veri të Italisë. Makina e aksidentit: një Ferrari GT C4 e bardhë. Sipas mediave italiane, makina ka qenë duke udhëtuar me mbi 200 km/h kur ka rrëshqitur në rrugën e lagësht hyrëse dhe është përplasur me parmakun në të majtë.

FOTO/ Me 200 km në orë, pas aksidentit Ferrari shpërthen në

Ferrari me targa zvicerane ka shpërthyer në flakë. Ndihma erdhi shumë vonë për dy personat brenda.
Një dëshmitar okular shkroi në Facebook: “Ne kaluam me makinë më pas. Ishte e tmerrshme!" Siç raportojnë mediat lokale, zjarrfikësve iu desh të hapte rrënojat për të nxjerrë të vdekurit.

Sipas hulumtimit të Blick, personi i vdekur ishte Isa Q.* (40 vjeç) nga Villeneuve VD. Të shtunën në mbrëmje - vetëm disa orë para vdekjes - DJ luajti në një klub në kantonin e Valais, më pas u nis për në Itali me Ferrari.
Agim Q.* (41 vjeç) i konfirmon Blick-ut se i vdekuri ishte vëllai i tij dhe se Ferrari i përkiste atij.

FOTO/ Me 200 km në orë, pas aksidentit Ferrari shpërthen në

“Është e vështirë ta shprehësh me fjalë këtë person të madh dhe pozitiv. Por nëse do të më duhej ta përshkruaj atë me një fjalë, do të thosha se ai ishte personi më i dashur që njoh”. Një shqetësim i madh për vdekjen e tij ka edhe në rrjetet sociale.
Testi i ADN-së është ende në pritje për të konfirmuar zyrtarisht vdekjen.
Vëllai Agim Q. nuk e di se si ndodhi aksidenti, kush ishte në timon dhe kush ishte viktima tjetër - një grua sipas raportimeve të mediave italiane. “Për momentin nuk kemi marrë shumë informacion nga policia. Vëllai im tjetër, i cili jeton në Itali, tani po interesohet për gjithçka.” Gjithçka që ai di është se një test i ADN-së tani është në pritje.

FOTO/ Me 200 km në orë, pas aksidentit Ferrari shpërthen në

Sipas raportimeve të mediave italiane, identifikimi i viktimave ka qenë i komplikuar pasi të vdekurit janë karbonizuar.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH