Aktualitet

Shpërthimi me tritol në banesën e policit në Lezhë, policia zbardh ngjarjen

Shkruar nga Liberale
Shpërthimi me tritol në banesën e policit në Lezhë,

Policia e Lezhës ka reaguar për shpërthimin me tritol në banesën e policit në Lezhë.

Sipas policisë, në fshatin Manati, në portën e oborrit të banesës së shtetasit Z. K., rreth 50 m nga godina e banesës, në anë të rrugës kryesore Manati-Lezhë, është vendosur një sasi e dyshuar lëndë plasëse e cila ka shpërthyer duke dëmtuar një seksion të portës.

“Në vendngjarje po mbërrijnë specialistë të Njësisë Antieksploziv, për të kryer veprimet përkatëse për përcaktimin e llojit dhe sasisë së lëndës plasëse. Grupi hetimor në vendin e ngjarjes, vazhdon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje”, thuhet në njoftim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH