Arte

Shkrimtari Gaqo Bushaka "brryl më brryl" me ambasadoren greke

Shkruar nga Liberale

Ditën e djeshme ambasadorja e Greqisë në Shqipëri, Sophia Philippidou, ka vizituar Qendrën Kombëtare të Librit dhe Leximit.

Krijimi i më shumë hapësirave të bashkëpunimit mes dy vendeve në fushën e librit, ishte fokusi i bisedës me Drejtoreshën e QKLL Alda Bardhyli.

Ambasadorja është takuar me shkrimtarin e njohur për fëmijë Gaqo Bushaka, por për shkak të situatës së krijuar nga pandemia përshëndetja ka qenë e veçantë, pasi janë takuar brryl më brryl.

Ndërkohë, QKLL e ka shpallur muajin qershor si muajin e letërsisë për fëmijë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH