Aktualitet

Rritja e numrit të të prekurve/ MSH: Lehtësimi i masave varet nga...

Shkruar nga Liberale
Rritja e numrit të të prekurve/ MSH: Lehtësimi i masave varet

Në të gjithë vendin aktualisht janë 173 persona aktivë me COVID19, kryesisht ne Tiranë, Krujë, Shkodër, Kamëz.

Dita e sotme ka shënuar një rritje të ndjeshme të numrit të të prekurve.

“Rastet e sotme pozitive janë tregues se funksionimi i strategjisë së ri-hapjes dhe e lehtësimit të masave varet vetëm nga ju. Nëse ju do të tregoheni të përgjegjshëm duke respektuar distancimin fizik, të kombinuar me masat e higjienës respiratore dhe personale, të mos kryeni vizita tek të afërmit për çdo lloj arsye, bizneset të zbatojnë protokollet strikte, do të vijojmë me një situatë epidemiologjike nën kontroll” tha Dr. Eugena Tomini, nga Instituti i Shëndetit Publik. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH