Aktualitet

Reshje në të gjithë territorin dhe ulje temperaturash

Shkruar nga Liberale
Reshje në të gjithë territorin dhe ulje temperaturash

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me reshje shiu në të gjithë territorin. Intensiteti më i madh i reshjeve do të jetë në zonat e jugut.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 06°C në 17°C, në zonat e ulëta nga 15°C në 21°C dhe në zonat bregdetare nga 17°C në 23°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 6 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH