Aktualitet

Reshje gjatë gjithë ditës dhe rritje temperaturash

Shkruar nga Liberale
Reshje gjatë gjithë ditës dhe rritje temperaturash

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por pasdite vranësirat do të zhvillohen të cilat do të sjellin reshje shiu në të gjithë territorin, por në zonat e thella malore reshjet do jenë në formën e dëborës.

Reshjet do jenë intensive pasditen e së shtunës dhe të dielës.

Sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -3°C në 04°C, në zonat e ulëta nga 05ºC në 12°C dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 13°C.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH