Aktualitet

Rama në takim me Mbretin e Spanjës, spikeri i lajmeve pyet se kush është: Nuk e njoh

Shkruar nga Liberale

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja e tij Linda, ndodhen në Spanjë në një ceremoni zyrtare të organizuar nga Mbreti Felipe.

Mbreti Felipe ka rezervuar një pritje për të gjithë kryeministrat, ndërsa ceremonia është transmetuar direkt nga televizionet spanjolle.

Siç shihet dhe nga pamjet, Rama dhe Bashkëshortja e tij, si dhe me radhë liderët e tjerë, ata kanë pozuar krah çiftit mbretëror dhe janë larguar për t’ju lënë vendin liderëve të tjerë.

Spikeri i njërit prej tyre nuk ka njohur çiftin kryeministror të Shqipërisë. “Më vjen keq po nuk e di kush janë personat”, thotë ai gjatë transmetimit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH