Aktualitet

Ralf Gjoni: Iku Lu-ja, do iki dhe Kim-i e prapë Qerimi s’do gjejë…

               Publikuar në : 13:14 - 25/06/20 liberale

Deputeti i opozitës, Ralf Gjoni foli nga foltorja e Kuvendit për Reformën Zgjedhore, ku kërkoi ndryshimin e sistemit zgjedhor dhe hapjen e listave.

Gjoni u ndal te emërimet në gjykata, Këshilli Politik, apo komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta, duke theksuar se “gjithçka është lojë”.

Ai u shpreh skeptik edhe sa i përket ndërmjetësimit të ambasadores së SHBA, teksa u shpreh: “Iku Lu-ja, do iki dhe Kimi e prapë Qerimi s’do gjejë drejtësi në Shqipëri”.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back