Aktualitet

Punonjësit e bashkive "luftë" me flakët e zjarrit në Devoll

Shkruar nga Liberale
Punonjësit e bashkive "luftë" me flakët e zjarrit

Një zjarr i madh ka përfshirë që prej ditës së djeshme pyjet e fshatit Nikolicë në Devoll dhe nuk është shuar akoma.

Në terren ndodhen rreth 40 punonjës të bashkive që po punojnë për shuarjen e flakëve të zjarrit që dyshohet të jetë i qëllimshëm.

Për shkak të terrenit të vështirë është e pamundur ndërhyrja e zjarrfikësve dhe punonjësit do bëjnë ndërhyrje krahu. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH