Aktualitet

PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare, ja çfarë pritet të diskutohet

Shkruar nga Liberale
PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare, ja çfarë pritet të

Partia Socialiste do të mbledhë sot Asamblenë, ku në fokus do të jetë ratifikimi i një sërë vendimeve të Kongresit.

Punimet do t’i hapë Sekretari i Përgjithshëm, Damian Gjiknuri, ndërsa do të mbajë fjalën edhe kryeministri Edi Rama.

AXHENDA

Ditën e Shtunë, datë 07.05.2022, ora 10:00, në mjediset e kompleksit “Xibraku” në Tiranë do të zhvillohet mbledhja e Asamblesë Kombëtare të Partisë.

Rendi i ditës së mbledhjes do të jetë:

Hapja e punimeve të Asamblesë nga Sekretari i Përgjithshëm z.Damian Gjiknuri.

Fjala e Kryetarit të Partisë Socialiste z.Edi RAMA.

Sesioni organizativ

Prezantimi i ndryshimeve në Librin e Rregullave në zbatim të Statutit të ri të miratuar në Kongresin e datës 9.04.2022.

Propozime/shtesa në draftet e rregulloreve dhe votimi i tyre.

Miratimi i agjendës politiko/organizative dhe plan-veprimi i strukturave deri në zgjedhjet vendore 2023.

Prezantimi dhe miratimi i projektvendimit për kuotizacionin e anëtarësisë së partisë për vitin 2022.

Vendimi për plotësimin e vendeve vakante në Asamblenë Kombëtare.

Diskutime të lira

Mbyllja e punimeve të Asamblesë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH