Aktualitet

Protesta/ Ulërima dhe kaos, ja çfarë ndodhi në Sheshin "Skënderbej"

Shkruar nga Liberale
Protesta/ Ulërima dhe kaos, ja çfarë ndodhi në Sheshin

Shoqëria Civile është ngritur sot në protestë në sheshin “Skënderbej” në Tiranë kundër shkeljes së të drejtave të njeriut.

Policia ka kërkuar të largohen, pasi tubimi është i paligjshëm, por kjo ka sjellë tensionimin e situatës.

Policia ka ndërhyrë duke marrë zvarrë disa prej protestuesve, mes tyre edhe një grua e cila u shtri përtokë duke ulëritur, ndërsa protestuesit e tjerë i kanë shkuar në ndihmë.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forca të policisë dhe ambulanca. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH