Globi

Pronari i lokalit ngacmon 20-vjeçaren (po provohej si banakiere), akuzohet për përdhunim. Avokati i tij: Vetëm 90 sekonda nuk mjaftojnë për akuzën!

Shkruar nga Liberale
Pronari i lokalit ngacmon 20-vjeçaren (po provohej si banakiere),

Pronari i një lokali dyshohet se e përqafoi njëzet vjeçaren në dhomën e zhveshjes së klubit në Piazza Fiume.

Në ditën e dytë të punës si banakiere, ndërsa ishte ende në periudhën e provës, ajo u duk se po ngacmohej seksualisht nga pronari i lokalit, i cili e mbylli në një dollap që përdorej si dhomë zhveshjeje, filloi ta zhveshte dhe goditi pjesët e saj intime.

Kjo ishte përvoja e parë traumatike e punës e një vajze rreth të njëzetat, e cila erdhi në Romë nga një qytet i vogël provincial për të gjetur një punë, gjatë pandemisë së parë Covid-19.

Pronari i lokalit - një 37-vjeçar me origjinë nga Caserta - po përballet para seksionit të parë penal të Gjykatës me akuzën e sulmit seksual. Avokati i tij këmbëngul në faktin se dhuna nuk ka ndodhur, duke qenë se kamerat e vërtetojnë se vajza ka qenë e mbyllur në atë dollap për “vetëm” 90 sekonda.

Ngjarja, për të cilin burri përfundoi në gjyq, daton në 16 qershor 2020. Marco M., në atë periudhë drejtonte lokalin "I Siciliani" në Via Nizza (zona Piazza Fiume). Baristja e re, e mbrojtur nga avokatja Roberta Teodori, kishte nisur një ditë më parë periudhën e provës. Ajo kur pretendon se u ngacmua sekaualisht po mësohej me detyrat që i ishin dhënë dhe punën e re. /Liberale.al/

Poll
SHQIPENGLISH