Aktualitet

"Tradhtar, spiun i Serbisë"/ Vandalizohet statuja e Mbretit Zog në Tiranë

Shkruar nga Liberale

Statuja e Mbretit Ahmet Zogu në Tiranë është vandalizuar mëngjesin e sotëm nga persona ende të paidentifikuar. Në bazën e statujës janë vendosur shkrime me bojë kundër figurës së Ahmet Zogut.

Poshtë tradhtari”; “Spiun i serbit”, shkruhet në to, ndërsa kërkohet që të vendosen statujat e Ismail Qemalit, Isa Boletinit dhe të Bajram Currit.

[video width="1280" height="720" mp4="http://liberale.al/wp-content/uploads/2019/10/WhatsApp-Video-2019-10-02-at-12.20.38.mp4"][/video]

 

Statuja e Ahmet Zogut u vendos nga autoritetet shqiptare në vitin 2012 në bulevardin me të njëjtin emër në Tiranë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH