Aktualitet

Pjesë e grupit ‘Bajri’, shpallen të pafajshëm trajneri dhe boksieri

Shkruar nga Liberale
Pjesë e grupit ‘Bajri’, shpallen të pafajshëm

Gjykata e Shkodrës ka shpallur të pafajshëm ish-trajnerin e  kombëtares së femrave, Armir Grima, ish-boksierin e Vllaznisë, Nelson Hysa dhe ish-portierin i Vllaznisë B, Fabjol Rexhepi.

Këtë persona dyshoheshin  si të përfshirë në grupin kriminal “Bajri”.

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka dhënë pafajësinë për tre të arresturit, ndërkohë që në gusht të këtij vit,  çështja u transferua  nga Krimet e Renda tek Gjykata e shkalles së Parë në Shkodër për moskopetencë.

Prokurorja Edlira Cufi kërkoi pafajsinë e tre personave për mungesë provash dhe vendimi i saj u miratua nga gjyqtari Tonin Sterkaj./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1095800,1095801"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH