Aktualitet

Përfundon mbledhja e Grupit Parlamentar në PD, Jorida Tabaku: Tur dëgjese me demokratët para reflektimit

Shkruar nga Liberale
Përfundon mbledhja e Grupit Parlamentar në PD, Jorida Tabaku: Tur

Nënkryetarja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku pas mbledhjes së grupit parlamentar u shpreh mbi atë që u vendos në mbledhje.

Ajo tha se PD do të nisë një tur dëgjese me demokratët para se të zgjidhen strukturat dhe kryetari i ri.

E pyetur nëse do të marrë postin e kryetares së PD-së, Tabaku tha se partia aktualisht është në një fazë konsultimi me qytetarët dhe demokratët.

‘Opozita shqiptare ka kaluar në 14 maj një humbje që është nga më të thellat. Kemi shumë nevojë që të kuptojmë realisht se çfarë ka ndodhur. Kemi nevojë të nisim një tur dëgjesë, një tur reflektimi për të kuptuar sesi mund të ri ngrihemi. Të gjithë deputetët kanë angazhimin dhe vullnetin për të dalë nga kjo situatë. Unë besoj se çdo gjë sot do të bëhet në konsultim me deputetët. Jam duke u konsultuar me deputetët. Duhet të mësojmë nga gabimet e së shkuarës’- tha Tabaku.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH