Globi

Pas sherrit me gruan 39-vjeçari rrëzohet, godet kokën në trotuar dhe vdes

Shkruar nga Liberale
Pas sherrit me gruan 39-vjeçari rrëzohet, godet kokën në

Dinamika e episodit duhet ende të sqarohet, megjithatë mund të gjurmohet në një fatalitet tragjik

Një 39-vjeçar humbi jetën në Prato pasi u rrëzua në tokë dhe goditi kokën në një bordurë, pas një sherri me bashkëshorten e tij 34-vjeçare me origjinë kineze. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së martës në zonën Macrolotto. Përpjekjet për t’i dhwnw ndihmw ishin të kota për burrin. Gruaja e sëmurë u dërgua në spital në gjendje shoku.

Ende duhet sqaruar dinamika e episodit, megjithatë mund të gjurmohet në një fatalitet tragjik.

Hetimet zbuluan se çifti kishte nisur një debat brenda banesës së tyre. Më pas gruaja kishte vrapuar jashtë për të marrë makinën dhe nisi të largohej: në atë moment burri ishte përpjekur ta bllokonte duke tentuar të hapte derën dhe duke rënë në bordurë.

Trupi i pajetë ndodhet në dispozicion të hetuesve, ndërsa gruaja është transportuar në spitalin Santo Stefano në Prato. Agjentët morën pamjet nga një kamerë në zonë që mund të kishte kapur skenat kryesore të incidentit.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH