Aktualitet

Operacioni "Shpirti", SPAK: Ja me sa vite burg do të dënohen 8 prej të arrestuarve

Shkruar nga Liberale
Operacioni "Shpirti", SPAK: Ja me sa vite burg do të dënohen

SPAK ka dhënë sot pretencën për 8 prej 35 të pandehurve të operacionit “Shpirti”, të cilët akuzohen për trafik droge.

Lajmi është bërë me dije nga News 24, ndërsa kujtojmë se, në kuadër të këtij operacioni u arrestuan edhe dy ish-truprojat e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, Hekuran Marku dhe Agustin Deda.

Ja sa vite burg kërkon SPAK për tetë prej të pandehurve:

Ilirjan Ducellari 20 vite

Mariglen Ducellari 18 vite

Aurel kalari 15 vite

Kleo Piro bregu 15 vite

Organ Ducellari 15 vite

Julian Bejdollari 15 vite

Rexhino Mucaj 15 vite

Alban Koshi 15 vite

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH