Aktualitet

Nuk ka asnjë ankimim nga kandidatët për kryeprokuror

Shkruar nga Liberale
Nuk ka asnjë ankimim nga kandidatët për kryeprokuror

Ka përfunduar afati për ankimimin e kandidatëve për prokuror të përgjithshëm. Burime zyrtare nga Gjykata Administrative e Apelit bëjnë të ditur se asnjë nga 3 kandidatët nuk ka ankimuar renditjen e KLP.

Një ditë më parë, Arta Marku i kërkoi Këshillit pikëzimin e detajuar, informacion që kandidates ia vunë në dispozicion sot.

KLP pritet që ti dërgojë listën Kuvendit për votim. Nëse asnjë nga kandidatët nuk siguron shumicën e votave, votohet kandidati i renditur i pari në listë.

Në garën për prokuror janë Olsion Çela, Arta Maku dhe Fatjona Memçaj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH