Aktualitet

"Një vit i zi", hap Gazetën Liberale sot

Shkruar nga Liberale
"Një vit i zi", hap Gazetën Liberale sot

Deri kur tërmeti më i fortë që ka pasur Shqipëria dhe Ballkani dekadat e fundit goditi më 26 nëntor, 2019-a, ishte mjaftueshëm një vit i keq.

Nga djegia e mandateve të opozitës, votimet e 30 qershorit, refuzimi i negociatave, e deri tek zbrazja e vendit, shqiptarët përjetuan një vit të mbrapshtë

Nëse më pyet si qe ky vit që shkoi? Të përgjigjem: i zi. Kështu shkruan poeti Xhevahir Spahiu në poezinë e famshme “Urim për vitin X”.

Këto dhe shumë të tjera do të lexoni në numrin e fundit të Gazetës Liberale në print për 2019-n.

Shihemi vitin tjetër! ?

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH