Showbiz

"Një hiç e paketuar bukur", gazetari italian kritikon Chiara Ferragnin. Po Arbana Osmani ç'pati?

Shkruar nga Liberale

Gazetari italian, Basilio Petruzza ka komentuar monologun e Chiara Ferragnit në Sanremo, ndërsa thotë, se blogerja e famshme nuk tha asgjë me fjalët e saj. Ai e konsideron monologun e saj si "Një hiç e paketuar bukur".

"Chiara Ferragni, në monologun e saj, ishte mbi të gjitha e zgjuar. Sepse ajo tha atë që njerëzit donin të dëgjonin dhe në mënyrën si donin ta dëgjonin: jo një sipërmarrëse dixhitale me tridhjetë milionë ndjekës doli në skenë, por "një nga ne", një vajzë e zakonshme që ia doli, por (ende) plot pasiguri, turbullira, humnera. Sepse njerëzve u pëlqen kjo: një për të njohur veten në të.", shkruan ai përveç së tjerash.

Ndërsa thekson se, ajo nuk është një vajzë e zakonshme, por e bija e një shkrimtari të njohur dhe dentisti, që u rrit mes Cremonës dhe New Yorkut.

"Me pak fjalë, Chiara Ferragni e mbrëmshme nuk është ndikuesja milionere, vajza e një shkrimtari të njohur dhe një dentisti, i cili u rrit mes Kremones dhe Nju Jorkut. Jo, ajo është një nga ne. Ky është i vetmi version i Ferragni-t që publiku i Festivalit mund ta kishte pranuar dhe kjo është ajo që iu dha atyre: një monolog autoreferencial që përkëdhel (pa prekur) çështje të ndryshme sociale pa trajtuar as njërën prej tyre, të gjitha të kalitura mirë me pak lot dhe zëri i thyer i Chiara-s "së vogël"", shkruan ai.

Ndërkohë që, moderatorja shqiptare, Arbana Osmani ka reaguar lidhur me këtë. Mesa duket, asaj i ka pëlqyer, ajo që shkruhet nga gazetari dhe ka vendosur ta shpërndajë në InstaStory postimin e tij, por pa dhënë ndonjë koment konkret. /Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH