Aktualitet

Nis pjesa e dytë, Shqipëria beson te përmbysja

Shkruar nga Liberale
Nis pjesa e dytë, Shqipëria beson te përmbysja

Po luhet në "Air Albania Stadium" takimi mes Shqipërisë dhe Francës, i vlefshëm për grupin H kualifikues të Euro 2020.

Rezultati momental është 2-0 në favor të Francës.

"Live" te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

Mbyllet pjesa e parë: Franca e ka mbyllur në avantazh të dyfishtë pjesën e parë ndaj Shqipërisë. "Gjelat" ishin thjeshtë të paparashikueshëm në 45 minutëshin e parë ndaj kuqezinjve, duke shkruar në dhomat e zhveshjeve në avantazhin 2-0. Tolisso zhbllokoi shifrat pas 8 minutash, ndërkohë që Griezmann në të 30 minutë vulosi  rezultatin e pjesës së parë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH