Arte

Ndërron jetë skulptori i njohur

Shkruar nga Liberale
Ndërron jetë skulptori i njohur

Artisti dhe skulptori i njohur shqiptar, Agim Rada ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 70-vjeçare.

Rada vuante nga problemet me mushkëritë dhe prej 2 ditësh ndodhej në spital ku dha edhe frymën e fundit.

Rada ka dhënë një kontribut shumë të madh në skulpturë ku skaliti në bronz personalitete si Marin Barleti, Gjergj Elez Alia dhe Petro Marko dhe shumë të tjerë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH