Globi

Ndërron jetë pas një sëmundje të papritur ish-konkurrentja e Big Brother (ndodhej me miqtë në lokal)

Shkruar nga Liberale

Zi në botën e TV italian dhe më gjerë. Monica Sirianni , ish-konkurrente e ‘ Big Brother 12’, ka vdekur në moshën 37-vjeçare.

Ajo sipas mediave italiane u godit nga një sëmundje e papritur ndërsa ndodhej në një lokal me miqtë në Soveria Mannelli, në provincën e Catanzaro.

Monica Sirianni , ish-konkurrente në “Big Brother”, raportojnë mediat italiane, ka ndërruar jetë ditën e djeshme, në moshën 37-vjeçare . Ajo u godit nga një sëmundje e papritur ndërsa ndodhej në një lokal me miqtë në Soveria Mannelli, në provincën e Catanzaro. Pavarësisht ndihmës dhe transportit urgjent në spital për Monikën nuk kishte asgjë për të bërë. Ai kishte marrë pjesë në edicionin 2011/2012 të reality show Canale 5, në atë kohë të drejtuar nga Alessia Marcuzzi. Vijojnë hetimet për zbardhjen e shkaqeve të vdekjes, për të vërtetuar se çfarë e shkaktoi sëmundjen fatale.

Monica Sirianni u bë e njohur në Big Brother në vitin 2011, kur ishte 25 vjeçe dhe punonte si mësuese e anglishtes. Prindërit e tij, të cilët emigruan në Sidnei, nuk ishin dakord me këtë përvojë. Edicioni u fitua nga Sabrina Mbarek dhe mes pjesëmarrësve ishin edhe Patrick Ray Pugliese, Cristina Del Basso dhe Ilenia Pastorelli. Pas pjesëmarrjes në reality show ajo ishte larguar nga bota e argëtimit dhe televizionit.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH