Aktualitet

Murrizi: Sot do propozojmë ndryshimin e sistemit zgjedhor

Shkruar nga Liberale
Murrizi: Sot do propozojmë ndryshimin e sistemit zgjedhor

Pak para mbledhjes së radhës së Komisionit për Reformën Zgjedhore, deputeti Myslim Murrizi ka deklaruar se do të propozohet ndryshimi i sistemit zgjedhor.

"Do të propozojnë ndryshimin e sistemit Zgjedhor. Ndryshimi i sistemit, i kërkuar jo vetëm nga ne, por nga të gjithë përveç Ramës dhe Bashës, kërkojnë që demokracia të shkoj tek qytetari. Ne kërkojmë një sistem të listave të hapura që qytetarët të zgjedhin përfaqësuesit të tyre", tha Murrizi. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH