Aktualitet

MSH: Nuk ka vdekje nga COVID-19, ndërroi jetë nga tumori i pankreasit

Shkruar nga Liberale
MSH: Nuk ka vdekje nga COVID-19, ndërroi jetë nga tumori i pankreasit

Lidhur me lajmin e publikuar në media për një 76 vjeçare që ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në Tiranë, Ministria e Shëndetësisë informon se, sipas shërbimit infektiv, pacientja ishte asimptomatike për Covid19 dhe ishte transferuar nga shërbimi i mjekësisë interne ku rezultoi batëse me Covid19.

Sipas ministrisë, pacientja ka ndërruar jetë nga sëmundja e tumorit të pankreasit, me metastaza hepatike. 76 vjeçarja nga Tirana vuante dhe nga diabeti mellitus dhe Insuficiencë kardiake e dekompesuar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH