Globi

Mot i "çmendur" në Itali, bie breshër sa një kokërr kajsie

Shkruar nga Liberale
Mot i "çmendur" në Itali, bie breshër sa një

Një mot i "çmendur" në Itali ka qenë orët e para të mëngjesit.

Ndërkohë Qendra Funksionale e Monitorimit të Rrezikut në Rajonin e Lombardisë ka dhënë alarm portokalli në pritje të shtrëngatave.

Reshjet e para filluan në mëngjes dhe raportohet se ekziston rreziku për shtrëngata deri mëngjesin e së mërkurës.

Në zonën e Vareses kokrrat e breshërit ishin në madhësinë e kajsive dhe goditën rrugët e shtëpitë.

Mediet italiane shkruajnë se ishte e nevojshme ndërhyrja e borëpastrueseve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH