Showbiz

Miss Hungaria rrëfen si u mashtrua nga një "biznesmen" shqiptar

Shkruar nga Liberale
Miss Hungaria rrëfen si u mashtrua nga një "biznesmen"

Viktória Jázmin shkoi në Maqedoninë e Veriut për një punë modelingu, por pas disa ditësh, asaj i ndodhi situata me dramatike në jetë.

Miss Universe Hungaria 2021 ka rrëfyer sesi i shpëtoi burrit të paraqitur si biznesmen, por që në vërtetë ishte trafikant.

“Më kërkuan të fotografohesha për një koleksion veshjesh, jo vetëm unë, gjithsej 12 modele morën kontratën. Ekipi ishte ndërkombëtar, ne diskutuam detajet në një grup të përbashkët. Më në fund, një muaj më parë, mbërrita në Maqedoninë e Veriut, në bregun e liqenit të Ohrit, afër kufirit shqiptar“, tha Valeria Pavelin, e cila thotë se punëdhënësi është trafikant dhe, sipas saj, “s’është maqedonas, por shqiptar”.

“Me të mbërritur, stafi i hotelit më mori pasaportën dhe më pas kudo që shkoja, isha i shoqëruar nga dikush, ata monitoroheshin… Pas pak, klienti im donte të më përqafonte, më kërkoi t’i jepja një puthje, m’u afrua pak me dhunë, por unë nuk pranova,”-tregoi ajo.

Por tmerri nuk mbaron me kaq.

“Ai papritmas u kthye nga unë dhe më tha: po të vrisja pikërisht këtu dhe të hidhja në liqen, askush nuk do ta dinte se ku shkove për 20 vjet.

U tremba, por nuk e tregova, por piva dy gota verë. Pas kësaj nuk me kujtohet asgjë nga mbremja, ndoshta ka pasur diçka në pije sepse e humba vetëdijen. Shpresoj të mos ketë ndonjë ndonjë gjë…”

“Lashë gjithçka në hotel dhe u largova. Familjarët më ndihmuan të kaloja dy netë në një vend të mbrojtur. ”- shtoi Jázmin. 

Por edhe pse është kthyer në shtëpi, tmerri nuk ka mbaruar për të.

“Që kur jam aktivizuar sërish në rrjetet sociale, ky njeri më ka gjetur dhe po më kërcënon dhe më shantazhon sepse ka regjistrime komprometuese për mua./Blikk

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH