Aktualitet

Meta: Ja pse Rama e ka të pamundur të plotësojë kërkesat e pedagogëve dhe studentëve

Shkruar nga Liberale
Meta: Ja pse Rama e ka të pamundur të plotësojë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta shkruan në rrjetet sociale se prioritet i rilindjes është krimi dhe jo arsimi.

“Ndërsa popullit i kërkohet të kursejë dhe shtrëngojë rripin, “Rilindja” e Edvin Ramës vazhdon të shtojë pagesat për vjedhjen e shekullit, atë të inceneratorëve, por edhe koncesionet e tjera korruptive”, shkruan Meta.

Sipas tij, për të plotësuar kërkesat modeste të pedagogëve dhe studentëve “Rilindja” e ka të pamundur sepse prioriteti i saj është krimi dhe jo arsimi.

“Partia e Lirisë përkrah kërkesat e ligjshme të pedagogëve e studentëve dhe shpreh bindjen në triumfin e kauzës të tyre për një arsim cilësor, që i jep fund largimit të pedagogëve dhe studentëve nga vendi”, shkruan Meta. /Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH