Sport

Mbrojtësi humbet ndjenjat në fushë, shtyhet ndeshja Udinese-Roma

Shkruar nga Liberale
Mbrojtësi humbet ndjenjat në fushë, shtyhet ndeshja Udinese-Roma


Një dëmtim i rëndë i mbrojtësit Evan Ndicka ka bërë që të shtyhet ndeshja mes Udineses dhe Romës.

Në mesin e pjesës së dytë, kur rezultati ishte 1-1, Evan Ndicka ka humbur ndjenjat për pak momente, teksa është dashur ndërhyrja e mjekëve për ta risjellë në jetë.

Mbrojtësi ka shkuar i ndërgjegjshëm në dhomat e zhveshjes, por ndeshja është shtyrë për shkak të ankthit të madh te lojtarët në fushën e lojës dhe trajnerit De Rossi, pas ngjarjes, çka edhe kërkoi shtyrjen e ndeshjes.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH