Showbiz

Sendet personale të Elton John shiten me vlera marramendëse në ankand

Shkruar nga Liberale

Sendet personale të Elton John shiten me vlera marramendëse në

Shtëpia e ankandeve “Christie’s” deri më 28 Shkurt do të shesë sendet personale të Elton John, të koleksionit të këngëtarit të famshëm. Në koleksion përfshihet një jumpsuit joshës prej fildishi dhe floriri nga fillimi i viteve 1970, të dizajnuara nga Annie Reevey për 12,600 dollarë.

Sendet personale të Elton John shiten me vlera marramendëse në

Sendet personale të ikonës së muzikës janë shitur në Nju Jork për gati 8 milionë dollarë. Pianoja e John mori më shumë se 200,000 dollarë dhe syzet e diellit, një simbol i pamjes së njohur të këngëtarit, gjetën një blerës për 22,680 dollarë, dhjetë herë më shumë se vlerësimi fillestar.

Theksojmë se shumica e artikujve vijnë nga shtëpia e tij luksoze në Atlanta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH