Showbiz

Olsi Bylyku reagon për here të parë për daljen nga Big Brother VIP

Shkruar nga Liberale

Olsi Bylyku reagon për here të parë për daljen nga Big

 

Disa javë më parë aktori Olsi Bylyku, u eleminua nga shtëpia e “Big Brother VIP Albania”, për shkak të një televotimi të shkurtë që u hap gjatë spektaklit.

Mesa duket këngëtari nuk është aspak i kënaqur me daljen e tij të papritur nga kjo shtëpi, ndërsa së fundmi ka reaguar për here të pare pas daljes, përmes një postimi në Instagram.

https://www.instagram.com/p/C3du-lQLYWQ/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Olsi Bylyku reagon për here të parë për daljen nga Big

 

 

Eh sa here jam menduar te flas,te mos flas po me mire te flas sepse ne jete nga prinderit dhe fusha qe zgjodha mesova se me e rendesishme se cdo gje ne jete eshte pergjegjsia,ndaj un mendoj qe kam peshen ndoshta me te madhe nga cdo konkurent tjeter qe hyri ne ate show,pergjegjsine ndaj jush sepse JU,ju kisha & ju kam pa BIG!


Si fillim do doja t’ju sugjeroja qe ne jete te punoni shume,te ndertoni & te luftoni shume mbi qellimet tuaja sidomos kolegeve,qe mos te keni kurre luften per mbijetes qe nga ndikimi qe mund te kete nje programacion te kete fuqine mbi ju per t’ju blere cdo norme & vlere ne “kuader te lojes” qe krijon “show” per te sjell “sponsor” e nje “tave” ku kocken e mer fituesi.


I di pyetjet tuaja dhe ne fakt ju kerkoj shume ndjese qe nuk isha ne pritshmerite tuaja,por ne fakt un do te isha me shume se pritshmerite qe ju kishit,pasi per shansin qe me keni dhene te jem i juaji,kurr nuk do ju dal jasht pritshmerive, por per fat te keqe kete produksioni e kuptoj perpara se keto qe po ju shkruaj te thuheshin ne nje nga “netet magjike” te Prime!????


Por ,un i kuptoj rrethanat e gjithsecilit per angazhimin e tyre sepse i kam kolege,shok & miq porrr mendoj se mua


Nuk me bind dot qe do bej HIT,se i kam bo


Nuk me bind dot qe do m’besh film se e kam bo @policeperkoke para 2 vjetesh


Nuk me dhuron dot endrren te kem 1 studio se e kam bo @dodrite


Nuk me bind dot qe mund te krijoj biznes pas daljes sepse do kem reklama ???? sepse e kam bo @o2boutiquee @o2_night_club


Apo ndoshta cmimi i madh me tundo????? ndoshta “votat e publikut” qe me eleminuan,tashme ju hoqen kostot per te plotesuar cmimin e fituesit!????


Dhe te gjitha keto fal zotit nuk i ndertova pasi dola nga BIG,por vleresimi punes time nga publiku dhe vec juve ju jam borxhli. Nuk ndaj dot me askend “te mirat” qe mi keni dhene ju sepse JU,ju kisha & ju kam pa BIG!
E ju miq,koleg qe punoni aty nuk ja u marr per keq nese me hiqni follow-n,e kuptoj pozicionin????


Mos me gjykoni nese nuk arrij te kem emisionin qe kerkova per te qene prap afer jush por per fatin e mire edhe un si moderatoret ja kam arritur te kem luksin per nje pause ne televizion,vetem me nje dallim,me ato c’ka fitoj vete.

Per fat të keq, “Shtepia ime e vjeter qenka restauruar” dhe autorëve ju isha lutur mos të tregojnë me jashtë për gjyqet e mia (se e keni dhe me gjobë) por nuk ishte gjyq, por ishte kontratë e pa zgjidhur, sepse doja të formosja 300k perpara se të thoja atë ç’ka ndjeja.

Hala se kam maru 1 rracion bukë prej nga dita 1 qe jam fut në industri për 1 qellim, deri sa 2 liderat TV të Shqipërisëë të kuptojnë që njëra “e ardhmja ndërtohet me të rinjtë” edhe tjetra “nuk shfrytëzohen imazhet për benefite tua vetëm pse ata skanë ndërtu siguri financiare.

Këtë, show i fundit e kuptoj para se ta thoja diku ku mund te shkatërroja shumë perceptime.

Më i vogli, më problematiku!”– ka shkruar Olsi. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH