Arte

Çfarë kuptimi kanë ngjyrat e ndryshme të trëndafilave?

Shkruar nga Liberale

Çfarë kuptimi kanë ngjyrat e ndryshme të

Trëndafila të kuq, rozë, të bardhë, vjollcë, ka kaq shumë nuanca! Kur ju porosisni një buqetë të bukur dhe të veçantë për një person të rëndësishëm në jetën tuaj, më parë duhet të dini kuptimin e ngjyrës së trëndafilave që zgjidhni.

Të gjithë e dimë se trëndafilat e kuq përkthehen në romancë, duke i bërë ato të përsosura për t’u dhuruar për Shën Valentin, një përvjetor dashurie etj. Por, është momenti që të mësoni se pas ngjyrave të ndryshme të trëndafilave “fshihen” kuptime specifike.

Ndaj, përpara se të nuhasni buqetën e radhës, kuptoni edhe mesazhin që vjen pas ngjyrës së zgjedhur të trëndafilave.

#1 Trëndafila të kuq – Romancë & dashuri

#2 E kuqe në vishnje – Dashuri dhe devotshmëri e përjetshme

#3 Rozë e zbehtë – Vlerësim

#4 Trëndafila në ngjyrë rozë të ndezur – Admirim dhe mirënjohje

#5 Nuancë e verdhë – Miqësi

#6 Ngjyrë lavandër – Magji & mrekulli

#7 Vjollcë e errët – Intrigë dhe madhështi

#8 Trëndafila të bardhë – Pafajësi dhe dashuri e re

#9 Portokalli – Magjepsje dhe entuziazëm

#10 Nuancë pjeshke – Falënderim dhe mirënjohje

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH