Showbiz

Lajmi për gruan që lindi 10 fëmijë, gazetari kërkon falje

Shkruar nga Liberale
Lajmi për gruan që lindi 10 fëmijë, gazetari kërkon

Gazetari që nxori i pari lajmin për një grua nga Afrika e Jugut, e cila mendohej se kishte lindur 10 fëmijë njëkohësisht, ka kërkuar falje pasi u zbulua se gruaja kishte gënjyer dhe tashmë është shtruar në spital psikiatrik.

Piet Rampedi, i “Pretoria Neës”, tha se i vjen shumë keq që publikoi lajmin që mori dhenë, por që u prit me dyshime për shkak se asnjë spital nuk konfirmoi se kishte pasur një grua që lindi 10 fëmijë.

Gjithashtu, vetë gazetari nuk gjeti asnjë provë për të treguar se këto fëmijë ekzistonin. Ai thjesht tha se kjo grua ka lindur fëmijë, por jo 10.

Vetë gruaja, e cila ndodhet në spital psikiatrik, këmbëngul se nuk është e sëmurë mendërisht dhe se 10 fëmijët i ka lindur vërtetë, por pa treguar se ku ndodhen aktualisht.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1204731,1204730"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH