Aktualitet

Lajm i mirë! Prej dy ditësh asnjë pacient i intubuar

Shkruar nga Liberale
Lajm i mirë! Prej dy ditësh asnjë pacient i intubuar

Sot është dita e dytë radhazi që në spitalet COVID nuk ka asnjë pacient të intubuar. Në njoftimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, u njoftua se 7 pacientë janë në terapi intensive, por asnjë në intubim.

Prej disa ditësh shifrat e infektimeve në vendin tonë janë shumë të ulëta, teksa në 24 orët fundit u regjistruan 39 raste të reja dhe 2 viktima.

Dibra dhe Kukësi janë dy qarqet me më pak raste aktive, respektivisht 37 dhe 42, ndërsa Tirana është qarku me numrin më të lartë, pasi 5032 qytetarë vijojnë të luftjnë me koronavirusin.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 5032

Shkodër 250

Fier 160

Korçë 209

Gjirokastër 197

Durrës 106

Vlorë 143

Elbasan 113

Lezhë 102

Berat 77

Kukës 42

Dibër 37

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH