Kosova

Kush është 19 vjeçari shqiptar që mbeti i vrarë në kufi me Serbinë. Dyshimet që ngrenë mediat serbe

Shkruar nga Liberale
Kush është 19 vjeçari shqiptar që mbeti i vrarë

Zbulohet identiteti i 19-vjeçarit shqiptar nga Kosova i cili u vra me thikë në kufirin mes Kroacisë dhe Serbisë.

Bëhet fjalë për të riun Shqipron Muçiqi, i cili mbeti i vrarë në rrethana ende të paqarta në fshatin Batrovc.

Sipas medieve serbe, autorët dyshohet se janë shtetas nga Afganistani. Megjithatë ngjarja mbetet ende e pazbardhur.

Familjarët kanë dhënë lajmin e hidhur në rrjetet sociale. Një dëshmitar, shofer kamioni nga Bosnja tha për mediet se kishte parë disa persona teksa sulmuan dy të rinjtë shqiptarë, ku njëri prej tyre mbeti i vrarë ndërsa tjetri arriti të shpëtojë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH