Aktualitet

Gazeta Liberale hapet të shtunën me: Krishtlindje online

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet të shtunën me: Krishtlindje online

Festat e këtij viti janë larg haresë dhe shkëlqimit të viteve të tjera për shkak të pandemisë, ndërsa mesha e mesnatës për besimtarët katolikë dhe ajo ortodokse janë mbajtur duke respektuar kufizimet.

Papa Françesku kremtoi pa bujë meshën tradicionale në prag të Krishtlindjes në pjesën e pasme të Bazilikës së Shën Pjetrit me më pak se 100 pjesëmarrës, ndërsa më parë aty mblidheshin deri në 10,000 njerëz.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH