Aktualitet

Keni planifikuar pushimet? Ja çfarë njoftojnë sinoptikanët

Shkruar nga Liberale
Keni planifikuar pushimet? Ja çfarë njoftojnë sinoptikanët

Nëse keni planifikuar pushime, sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak parashikojnë se ditën e shtunë dhe të dielë do të mbizotërojë moti i kthjellët në të gjithë territorin.

Vranësirat do të jenë kalimtare në zonat malore dhe do të shoqërohen me reshje shiu.

“Për tu theksuar është fakti se përvec temperaturave të larta ato do të ndihen akoma dhe më shumë për shkak të lagështirës së lartë në ajër”, njofton SHMU. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH