Aktualitet

Kandidat për kryetar të PDK? Reagon Gent Cakaj

Shkruar nga Liberale
Kandidat për kryetar të PDK? Reagon Gent Cakaj

Ish-ministri i jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj ka hedhur poshtë zërat se po aderon në PDK apo kërkon të bëhet kryetar i saj.

Cakaj sqaron në FB se momentalisht është tërhequr nga jeta publike.

Ai shton se nuk synon të bëhet pjesë e asnjë partie politike në Kosovë.

STATUSI NGA GENT CAKAJ

Një sqarim i vogël:

E para, ashtu siç e kam sqaruar disa herë tashmë,

unë nuk jam dhe nuk synoj të bëhem pjesë e asnjë partie politike në Kosovë. E dyta, unë jam tërhequr përkohësisht nga jeta publike deri në një vendim tjetër, për të cilin, me siguri, do t’iu njoftoj personalisht!

Ju uroj çdo të mirë në ndërkohë e mirëmbeteshi,

Genti

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH