Aktualitet

Kanabis me vlerë 500 mijë paund, pranga 3 shqiptarëve në Angli

Shkruar nga Liberale
Kanabis me vlerë 500 mijë paund, pranga 3 shqiptarëve në

Tre shqiptarë janë arrestuar në Angli pasi akuzohen si të përfshirë në një trafik të madh droge me bazë në Inverclyde.

Sipas Telegraph në pranga janë vënë Leon Tosku, 42 vjeç, Altion Qosla, 44 vjeç dhe Erion Beqiraj, 35 vjeç të cilët kishin mbjellë kanabis në shtëpi, i cili nëse do shitej do kapte vlerën e 500 mijë paundëve.

Ata janë ndaluar që në datën 10 shtator, pas një hetimi mbi aktivitetin e tyre të shtrirë në disa zona.

Tosku dhe Beqiraj, nga Clydebank dhe Qosla,nga Enfield në Angli, nuk kanë bërë asnjë pretendim për akuzat kundër tyre. Ata u liruan me kusht ndërsa çështja e tyre do të vazhdojë për shqyrtim të mëtejshëm

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH