Aktualitet

Kamioni me targat të huaja përplaset me urën hekurudhore

Shkruar nga Liberale
Kamioni me targat të huaja përplaset me urën hekurudhore

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në aksin e rrugës Librazhd-Përrenjas, ku mësohet se një kamion me targa të Maqedonisë së Veriut është përplasur me këmbën e një Ure Hekurudhore në afërsi të Hotolishtit.

Shkak i aksidentit dyshohet të jetë bërë mungesa e vëmendjes së drejtuesit gjatë drejtimit të automjetit.

Fatmirësisht nga aksidenti ka vetëm dëme materiale dhe drejtuesi ka pësuar lëndime të lehta. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH