Globi

Ishte ngritur mbi një parkim nëntokësor, fundoset parku i fëmijëve

Shkruar nga Liberale
Ishte ngritur mbi një parkim nëntokësor, fundoset parku i

Një park lojërash për fëmijë u shemb rreth orës 06:30 të mëngjesit në qytetin e Santanderit në veri të Spanjës.

Mediat vendase nuk raportojnë për viktima apo të lënduar nga ky incident

Parku, i cili gjithashtu përfshinte një fushë sportive, ishte ndërtuar mbi një parkim të madh në një zonë të urbanizuar kohët e fundit me ndërtesa banimi dhe një qendër tregtare.

Muret e këtij të fundit nuk mbajtën dhe u rrëzuan duke sjellë dhe shembjen e parkut./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" ids="1117851,1117849,1117850,1117852"]

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH